Kapat
Harun Tokak Hakkında
Yazar Harun Tokak
Doğum Tarihi/Yeri 1955 / Uşak
Ülkesi : Türkiye
Yazdığı Diller : Türkçe
Yazdığı Türler : Roman,Tarih
Linkler : Yazar Link : yaz#300 | Ekleyen Link : uye#1425
Beğeniler :
2/0 Ortalam : 2 Beğeni
Yorum Yap Alıntı Gönder Hata Bildir
Hakkında Alıntılar Yorumlar Kitapları
Türk gazeteci, Diyalog Avrasya Platformu eş başkanı, Yeni Şafak gazetesi yazarı ve Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski başkanı.

1955 yılında, Uşak`ın Kırka Köyünde doğan Harun Tokak, ilköğrenimini bu köyde tamamladı. İmam-Hatip Lisesini Uşak`ta okudu. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1979da mezun olduktan sonra Anadolu`nun değişik şehirlerinde öğretmenlik yaptı. Bu yıllarda çeşitli mahalli gazetelerde köşe yazıları yazdı, bazı yerel televizyonlarda programlar yaptı ve bazı yerel gazete ve televizyonların kurulmasına öncülük etti. Başta eğitim olmak üzere değişik alanlarda faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda inisiyatifler aldı.

 

MEB`de eğitim uzmanlığı ve başbakanlıkta müşavirlik yapan Tokak, 1997 - 2008 yılları arasında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanlığı`nı da yürüttü. Avrasya`nın ve Türk aydınlarının bilgi ve birikimlerini paylaştığı Abant ve Diyalog Avrasya platformlarının oluşturulmasına öncülük etti.

 

Tokak, halen Diyalog Avrasya Platformunun eş başkanlığını yürüten Harun Tokak Guney Umrayna Devlet Pedagoji Üniversitesi fahri profesörüdür. Yeni Şafak Pazar gazetesinde haftalık hikayeler yazan Harun Tokak`ın Önden Giden Atlılar, Yoldakiler, Işık Süvarileri, Kime Emanet, Kinali küheylanlar adında hikaye kitapları yayınlandı. Eserleri Rusça , Kazakça, Ukraynaca ve Azericeye çevrilen Harun Tokak evli ve üç çocuk babasıdır.

Kitap Vitrini
[Tüm Kitaplar]
Yazar Vitrini
[Tüm Yazarlar]
En Popüler Olanlar
» Popüler Yazarlar
» Popüler Kitaplar
» Popüler Köşe Yazıları
» Popüler Profil Yazıları
» Popüler Haber ve Duyurular
» Popüler Röportajlar
» Popüler Alıntılar
» Popüler Yorumlar