+90 549 654 72 54 +90 549 654 72 54 kitap@matbumedya.com
Kitap Çıkarmak-Kitap Bastırmak-Kitap Yayımlamak
ARA
SEPETİM
KİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPFİYAT HESAPLAYARDIM KONULARIİLETİŞİM
Sıkça Sorulan Sorular
SIKÇA SORULAN SORULAR

Kitabım basıldıktan sonra D&R, Kitapyurdu gibi büyük internet sitelerinde ve kitap mağazalarında satışa sunulur mu?

Kitabın yazılmasından okuyucuya kadar olan sürecindeki tüm durakları sırasıyla yazalım.

  1. Yazar
  2. Yayınevi
  3. Dağıtım Firmaları
  4. Kitap Mağazaları ve Kitap Satış Siteleri
  5. Okuyucu

Dolayısıyla yayınevlerinin basılan kitapları doğrudan kitap mağazalarına veya internet sitelerine gönderme durumu yoktur. Yayınevi basılan kitapları dağıtım firmalarına gönderir. Talep eden mağazalar  ve internet satış siteleri de kitapları bu dağıtım firmalarından alır. Buradan da anlayacağınız üzere kitabınızın mağazalara girmesi yönünde bir engel yoktur. Fakat mağazalar raflarına koyacakları kitapları özellikle internet satışında belirli bir sayıya ulaşmış kitaplardan seçmektedirler.

2017 yılında Türkiye'de 128 bin kitabın basıldığı düşünülecek olursa, basılan her kitabın raflarda kendine yer bulması oldukça zordur. Kitaplarınız kitapevleri talep ettiği müddetçe raflarda kendine yer bulacaktır, bunun önünde bir engel olmamakla birlikte hiçbir yayınevi kitabınızın raflarda olması garantisini veremez.

Özellikle ilk kitabı çıkan yazarların ve daha da özeli şiir, anı, günlük türünde kitabı çıkan yazarların kendilerine mağaza raflarında yer bulma ihtimali oldukça düşüktür. Tek kitap yazarak dünya üzerinde üne kavuşan yazar birkaç kişi sayabiliriz. Bu sebeple yazar kimliğinizle kariyer planlıyorsanız yazmaya devam etmeli ve tek kitapta kalmamalısınız.

Basılan kitaplarınız hemen hemen her internet satış sitesinde satışta olur, bunun önünde bir engel yoktur.

Peki D&R gibi zincir mağazalar değil de küçük kitapevlerinde kitabınız kendine raflarda yer bulabilir mi?

Bu diğerinden daha düşük bir ihtimaldir. Bunun istisnası şudur, yaşadığınız yerdeki bir kitapevine talep çok olursa ve bu kitapevi yayınevimizden sipariş verirse raflarına kitabı koyabilir. Kitapevlerinin minimum 10 adet siparişlerinde peşin ödeme koşuluyla %50 ıskonto yapılır. Kitap siparişleri info@tilkikitap.com adresimize banka dekontu ile gönderildiğinde yurt içi kargo bedeli tarafımızdan ödenerek aynı gün kargo çıkışı yapılır. Yurt dışı gönderimlerinde ise kargo bedeli alıcıya gönderimden önce yansıtılır.

 

En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%