Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 552 469 52 50ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
AnasayfaDuyuru ve HaberlerKitap Basım Aşamaları Nelerdir?

Kitap Baskı Aşamaları

Kitap Basım Aşamaları Nelerdir?

KİTAP BASIM YAZILARI

Kitap yazdınız ve basımı için yayınevi arayışına başladınız. Bu noktada kitabınızı büyük yayınevlerine gönderebilirsiniz. Fakat bu yayınevleri belli bir program hazırlar ve istisnalar dışında bunun dışına çıkmazlar. Büyük yayınevlerine kitabınızı gönderdiğinizde geri dönüşü birkaç ayı bulabilir. Olumsuz bir dönüş alırsanız karamsarlığa düşmeden eserinizi tekrar gözden geçiriniz. Sadece yazmış olmak için kitap yazmayınız.        

Kitap basımı ciddi bir iş olması nedeniyle bu işi önemseyen, yazar-yayınevi iletişimini etkili bir şekilde kullanabilen, sosyal medyaya hakim, kitap dağıtımı, kitap satış durumu güçlü olan yayınevleri ile iletişime geçmeniz sizin kitabınızın satışı için önemli rol oynamaktadır. Kitabınızı kendi çevrenizde dağıtma niyetindeyseniz sizin için en uygunu bir matbaa ile anlaşıp kitabınızı bastırabilirsiniz. Çünkü kitap satışı ve dağıtımına ihtiyacınız yok.

Kitabınızın satılması ve dağıtılması amacını taşıyorsanız kitap basan yayınevleri ile çalışmanız gerekmektedir. Bu yayınevlerinden alacağınız hizmetlere göre farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşacaksınız. Burada verdiğiniz ücretten ziyade bu ücret karşılığında alacağınız hizmetler önemlidir.

- Yayınevinin kadrolu editörü var mı? Bu konuda donanımlımı dikkat edilmesi gereken ayrı bir husustur. Çünkü kitabın baskı öncesi eksikliklerinin görülmesi kitap satışını doğrudan etkilemektedir.

- Yayınevinin daha önce basmış olduğu bir kitabı inceleyiniz ve imla ve noktalama hatalarının çok olup olmadığına bakınız. Her sayfada bir hatanın olması büyük sorunların habercisi olacaktır.

- Kitabın en önemli noktalarında biri olan, satışı doğrudan etkileyen diğer bir husus da kitap kapağı tasarımıdır. Kitap kapağı profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

-Kitap basım aşamasında yayınevi ile yapılan sözleşmenize çok dikkat ediniz. Telif hakları konusunda soru işaretleri bırakmayınız.

-Yayınevinin daha önce çalışmış olduğu birkaç yazarla iletişime geçmeniz o yayınevi ile ilgili bilgi edinmeniz açısından önemlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

« Kitap ve Sosyal Medya Kullanımı   Kitap Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler »
Tilki Kitap web sitesi interaktif olarak yazalarımızın kitap ve hizmetleri hakkında tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini sağlar. Tilki Kitap Yayınevi sayesinde kitaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
©2008 - 2020, Tilki Kitap Yayınevi
Ticaret Sicil No: 666496
Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.

İletişim Bilgileri

Tilki Kitap
Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Şerifali/Ümraniye/İstanbul

M. Hizmetleri : 0 552 469 52 50
Fax               : 0 850 304 22 03
Telefon         : 0 850 304 22 03
E-Posta        : info@tilkikitap.com
Web             : www.tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%