Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 553 754 32 38ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
AnasayfaDuyuru ve HaberlerKitabınızı Ücretsiz Basmaya Nasıl Karar Veriyoruz?

Ücretsiz Kitap Bastırmak Mümkün Mü?

Ücretsiz Kitap Bastırabilmek Mümkün mü? Yayınevimize gelen dosyaların çoğunda yazarlar kitaplarını ücretsiz bastırmak istediklerini söylemektedir. Ücretsiz kitap çıkarabilmek mümkün mü? Bunun için ne yapmak gerekir?

Kitabınızı Ücretsiz Basmaya Nasıl Karar Veriyoruz?

KİTAP BASIM YAZILARI

Ücretsiz Kitap Bastırabilmek Mümkün mü?

Yayınevimize gelen dosyaların çoğunda yazarlar kitaplarını ücretsiz bastırmak istediklerini söylemektedir. Ücretsiz kitap çıkarabilmek mümkün mü? Bunun için ne yapmak gerekir?

Yayınevimize bir kitap basımı talebiyle bir dosya geldiğinde dosya üç aşamalı bir ön incelemeden geçirilir.

 

Birinci aşama: Bu aşama yayın heyeti tarafından yapılır. Yayın heyeti edebiyat, şiir, tarih, araştırma gibi branşlaşmış editör ve redaktör heyetinden oluşur. Bu heyetten herkes gelen dosyanın kısa bir bölümünü alarak inceler ve değerlendirmesini söyler. Yayın heyetindeki çoğunluğun kitabın basıma uygun olmadığı bilgisini vermesi durumunda yazara kitabın basıma uygun olmadığı bilgisi verilir.  Yayın heyetindeki çoğunluğun kitabın basıma uygun olduğu  bilgisini vermesi durumunda ise ikinci aşamaya geçilir.

 

İkinci aşama: Dosyanın türü ne ise o türde uzmanlaşmış editör tarafından daha ayrıntılı bir incelemeye tabii tutulur. Branş editörünün  kitabın basıma uygun olmadığı bilgisini vermesi durumunda yazara kitabın basıma uygun olmadığı bilgisi verilir.  Branş editörünün  kitabın basıma uygun olduğu  bilgisini vermesi durumunda ise üçüncü aşamaya geçilir.

 

Üçüncü aşama: İlk iki aşamada kitabın basılması yönünde karar verilmiş ise bu aşamada pazarlama bölümü kitabın basılması durumunda satış durumun ne olacağını değerlendirir.  Bu değerlendirme içerikten bağımsız olarak yazarın kitlesi, sosyal medya kullanımı, daha önce kitabı varsa bunların satış grafikleri gibi elli kadar kriter üzerinden yapılır. Bu değerlendirme sonucunda kitabın ücretli veya ücretsiz basılacağına karar verilir.

 Eğer kitabın ücretsiz basılması yönünde bir rapor ortaya çıkmışsa yazara yüzde kaç telif ödeneceği, kitabın kaç yıllık telifinin yayınevinde kalacağı gibi ayrıntılar ortaya konur ve yazara sunulur. Yazarın şartları kabul etmesi durumunda kitap baskı süreci başlamış olur.

Eğer kitabın ücretsiz basılmaması yönünde bir rapor ortaya çıkmışsa yazara durum bildirilir. Yazar ücretli kitap basımını kabul ederse, kitap basım paketlerinden bütçesine göre tercih yapar ve baskı süreci başlamış olur.

 

Dolayısıyla dosyanızı ücretsiz kitap bastırmak için yayınevimize gönderdiğinizde hem içeriğin iyi olması hem de satış riski konusunda bir elemeden geçmesi gerekmektedir. Elbette içerik de hatalar olacaktır. Bu hatalar editasyon aşamasında düzeltilecektir. Buradaki içeriğin iyi olmasından kastımız dosyanın genel olarak edebi, sanatsal, bilimsel açıdan değerli olmasıdır.

Bazı yazarlar kitabının çok satacağını çünkü içeriğinin harika olduğunu söylemektedir. Kısa vadede kitap satışının kitabın içeriği ile alakalı olmadığını bilmeniz gerekir. Elbette iyi içerikli bir kitap yıllar içerisinde kendi kitlesini bulacak, çok okunacak ve çok satacaktır.

Ücretsiz kitap basım talebiyle dosya gönderirken, muhakkak özgeçmişiniz, varsa sosyal medya hesaplarınız ve etkilediğiniz kitleler hakkında bilgi verin. Daha özetle yayınevini, neden sizin kitabınızı ücretsiz basması gerektiğine ikna etmelisiniz.

Dosyalarınızı iletisim@tilkikitap.com adresine göndererek kitap basımı konusunda değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kitapla ve sevgiyle kalın.

 

 

« Kitap Fuarı 2017  
Tilki Kitap web sitesi interaktif olarak yazalarımızın kitap ve hizmetleri hakkında tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini sağlar. Tilki Kitap Yayınevi sayesinde kitaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
©2008 - 2019, Tilki Kitap Yayınevi
Ticaret Sicil No: 666496
Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.

İletişim Bilgileri

Tilki Kitap
Meclis Mah, Tilki Kitap Yayınevi, Turan Sokağı, No:36, 34785 Sancaktepe/İstanbul

M. Hizmetleri : 0 553 754 32 38
Fax               : 0 850 304 22 03
Telefon         : 0 850 304 22 03
E-Posta        : iletisim@tilkikitap.com
Web             : www.tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%