Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 555 089 32 62ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
AnasayfaYayınlanan KitaplarRomanİnleyen Mağara
ARA

İnleyen Mağara

47%
İndirimli
11.66 TL
Yazar Ali İhsan Güventürk
Piyasa Fiyatı 22.00 TL
Satış Fiyatı 11.66 TL
ISBN / Yayınevi 9789752470408 Tilki Kitap Yayınevi
Kitap Türü Roman
Kitap Bilgisi Dili Türkçe, 120 Sayfa, Genel Seri 218, 135 X 195 mm, Basım Yılı 2017
İç Sayfa Kağıt Türü Enso, Siyah Beyaz, 60, Font Minion Pro 11 Punto
Kapak Cilt Renkli, Amerikan Bristol, 240, Amerikan Cilt,
Editör Naz Yıldız
Son Okuma -
Mizanpaj Kule Mizanpaj
Kapak Tasarım Ajans Tilki
Bu ürünü kredi kartı veya EFT/havale yöntemiyle 11.66 TL'ye satın alarak, kendiniz veya başkası adına sipariş verebilirsiniz. Mesai günleri içerisinde saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.
Her mekânın gizli veya aşikâr bir hikâyesi vardır. O mekânda yaşam süren medeniyetlerin tarzına göre bu hikâye coşkulu, hüzünlü ya da gizem dolu olabilir.

Bu hikâyelerden kimini insanoğlu dinlemek ve dinletmekten mutluluk duyarken kimini de yok sayar.

Elbistan`ın Nurhak köyünün kendine has hikâyesi olan `İNLEYEN MAĞARA` da insanların ürpertici buldukları için yok saydıkları hikâyelerdendir.

Kahramanmaraş`ın Elbistan ilçesine bağlı Nurhak kasabasında zirvesindeki sisin hiç eksik olmadığı Nurhak dağında bulunan ve Gizemi hala çözülememiş `Mağara ` 1991 yılında Çoban Ali olayından sonra yetkililer tarafından mühürlenip ziyarete kapatılmıştır. `İnleyen mağaranın` kendine has esrarı 1991 yılında pehlivan Ali ve Zeynep`in aşk serüveniyle gün yüzüne çıkar.

Çocukluğundan beri Zeynep`i seven Ali her geçen yılla yüreğindeki aşkı büyütmüştür. Zeynep ise Ali`ye karşı boş olmamakla birlikte çocuksu ve şımarık yapısıyla bir türlü Ali`ye beklediği karşılığı verememiştir. Ta ki günün birinde Ömer ağa oğlu için Zeynep`i babasından isteyene kadar. O saatten sonra Ali`yi gerçekte ne kadar çok sevdiğini anlayan Zeynep işin içinden çıkabilmek için; Kendisiyle evlenecek erkeğin yiğitlik ve cesarette kendini kanıtlamış biri olması gerektiğini bununda en güzel ispatının köylerindeki yüce dağın zirvesinde bulunan mağarada 40 gün kalabilmek olduğunu söyler.

Ömer Ağa`nın oğlu ve köydeki hiçbir delikanlı buna yanaşmaz çünkü o zamanlarda bile mağara hakkında gizemli söylentiler dolaşmaktadır. Bu olayı öğrenen Ali sevdiği kız için değil 40 gün 40 yıl o mağarada kalabileceğini söyleyerek atına atlar ve gizemli mağaraya gider.

40 gün sonunda hala dönmeyen Ali için kasaba halkı endişelenir ve durum jandarmaya anlatılır. Jandarma mağarada Ali`nin cansız bedenini bulur. Mağaranın duvarında kendi kanı ile `Ben ve atım açlıktan öldük` yazmaktadır.

Ayrıca Ali`nin cenazesinin başında bir not defterini bulurlar o defterin içerisinde yazılanlar Ankara`yı telaşa düşürüp o yerin mühürlenmesine sebep olacaktır.

Defterde Ali mağarada sürekli bir inilti duyduğunu beynini kemiren bu iniltinin dayanılmaz bir hal aldığını yazar. Mağaradaki 13. Günden sonra onlarla tanıştığından bahseden Ali bu mağaranın aslında binlerce yıldır bir medeniyete ev sahipliği yaptığını yazar.

Kendilerini Ali`ye ` Ebunnar cin Aşireti` olarak tanıtan bu medeniyet karanlık dünyanın karanlık ruhlarıdır ve rahatsız edilmekten hiç hoşlanmamaktadırlar. Ali notunda ısrarla bu mağaraya girilmemesi gerektiğini aksi halde `Ebunnar cin Aşireti`nin` mağaradan çıkıp tüm insanlık için kâbusa sebep olacağından bahseder.
©2008 - 2021, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0 555 089 32 62
Fax : 0 850 304 22 03
Telefon : 0 850 304 22 03
E-Posta : info@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%