Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 555 089 32 62ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
AnasayfaÇalıştığımız YazarlarFulya Yaman
ARA

Fulya Yaman

Fulya Yaman
İsviçre de gurbetçi işçi bir ailenin iki çocuğundan ilki olarak 1975 de doğdu.
İlköğretim ve Orta öğretime denk gelen Temel eğitimini İsviçre de tamamladı ve ailecek 1991 de Türkiye ye döndüler. Lise 2 ve 3. Sınıfı Yabancı temel eğitimli Bahçelievler Anadolu Lisesinde okuyarak bitirdi.
Aynı yıl 1993 de Sınav sistemini görmek için girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstilde Sanat ve Tasarım Ana bölümünü Dalını kazanarak burada okudu ve eş zamanlı Tekstil piyasası için Freelance çalışmaya başladı.
Bir yandan hikaye notlarını aldı ve çizgi romanlar çizdi. Uzun zaman bunları sakladı, aynı zamanda kendi alanında Tasarım yarışmalarına da katılarak bir çok Tasarım yarışmasında ödül ve mansyon ödülleri kazanarak yurt içi ve yurt dışı Sergilerde yer aldı.
Bildiği yabancı diller sayesinde çeşitli firmalarda ve hizmet sektöründe simültane Tercüman olarak çalıştı. Çeşitli ülkeler gezmekten çok keyif alıyor ve her sene mutlaka yeni bir gezi noktası belirlemek en büyük hobisi. Emekliliğini alınca Turizm bakanlığından rehberlik brövesi alıp Turist rehberliği yapmayı hayal ediyor.
Ayrıca okuduğu Mimar Sinan Üniversitesi nin Fen Edebiyat bölümünde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı fakat Resim Öğretmenliği yapmadı.Yıllar sonra 2019 da Bu formasyon eğitimini kullanarak Başkent Üniversitesinden Resimli Çocuk Psikoloji ve Testleri Uzmanlığı üzerine eğitim alıp başarılı oldu. Aynı Üniversiteden Oyun terapisi eğitimi almayı planlıyor.
Yıllar önce İsviçre deyken başladığı ve Türkiye ye dönünce zamansızlıktan bıraktığı keman eğitime tekrar başladı.

Halen özel bir tekstil Firmasında Tasarımcı olarak çalışmakta, 3 kedisiyle birlikte yaşıyor ve yıllar önce taslak olarak not aldığı hikayeleri derlemekle ve meşgul...
©2008 - 2021, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Şerifali/Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0 555 089 32 62
Fax : 0 850 304 22 03
Telefon : 0 850 304 22 03
E-Posta : info@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%