Whatsapp Hattı
Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 544 687 66 90ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
ARA

Kitap Basım Aşamaları Nelerdir?

Kitap Basım Aşamaları

Kitap yazdınız ve basımı için yayınevi arayışına başladınız. Bu noktada kitabınızı büyük yayınevlerine gönderebilirsiniz. Fakat bu yayınevleri belli bir program hazırlar ve istisnalar dışında bunun dışına çıkmazlar. Büyük yayınevlerine kitabınızı gönderdiğinizde geri dönüşü birkaç ayı bulabilir. Olumsuz bir dönüş alırsanız karamsarlığa düşmeden eserinizi tekrar gözden geçiriniz. Sadece yazmış olmak için kitap yazmayınız.

Kitap basımıciddi bir iş olması nedeniyle bu işi önemseyen, yazar-yayınevi iletişimini etkili bir şekilde kullanabilen, sosyal medyaya hakim, kitap dağıtımı, kitap satış durumu güçlü olan yayınevleri ile iletişime geçmeniz sizin kitabınızın satışı için önemli rol oynamaktadır. Kitabınızı kendi çevrenizde dağıtma niyetindeyseniz sizin için en uygunu bir matbaa ile anlaşıp kitabınızı bastırabilirsiniz. Çünkükitap satışıve dağıtımına ihtiyacınız yok.

Kitabınızın satılması ve dağıtılması amacını taşıyorsanız kitap basan yayınevleriile çalışmanız gerekmektedir. Bu yayınevlerinden alacağınız hizmetlere göre farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşacaksınız. Burada verdiğiniz ücretten ziyade bu ücret karşılığında alacağınız hizmetler önemlidir.

  • Yayınevinin kadrolu editörü var mı? Bu konuda donanımlımı dikkat edilmesi gereken ayrı bir husustur. Çünkü kitabın baskı öncesi eksikliklerinin görülmesi kitap satışını doğrudan etkilemektedir.
  • Yayınevinin daha önce basmış olduğu bir kitabı inceleyiniz ve imla ve noktalama hatalarının çok olup olmadığına bakınız. Her sayfada bir hatanın olması büyük sorunların habercisi olacaktır.
  • Kitabın en önemli noktalarında biri olan, satışı doğrudan etkileyen diğer bir husus dakitap kapağı tasarımıdır. Kitap kapağı profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır.
  • Kitap basım aşamasında yayınevi ile yapılan sözleşmenize çok dikkat ediniz.Telif haklarıkonusunda soru işaretleri bırakmayınız.
  • Yayınevinin daha önce çalışmış olduğu birkaç yazarla iletişime geçmeniz o yayınevi ile ilgili bilgi edinmeniz açısından önemlidir.

Kitap Baskı Yazıları

©2008 - 2023, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0 544 687 66 90
Fax : 0 544 687 66 90
Telefon : 0 544 687 66 90
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%