Whatsapp Hattı
Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 05496547254ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
ARA

Kitap çıkarmak | Kitap bastırmak | Kitap çıkarmak isteyenler için kapak tasarımı tavsiyeleri

 

İlk kez kitap yazan yazarlar için kapak tasarımı en merak edilen noktaların başında gelir. Bu merak tabiidir. Yazarlar için heyecan verici süreç olan kapak tasarımı aşaması için Tilki Kitap Yayın Grubu olarak bazı önerilerimiz var. Bu önerileri, kapak tasarım aşamasında dikkate almanız yararınıza olacaktır.

Estetik kaygılar her zaman göz önünde bulundurulmalı: Tasarım, sanattır. Sanat, estetiktir. Kitabınızın kapağı tasarlanırken estetik kaygılardan taviz vermemelisiniz.

İçerikten tamamen ayrı bir kapak tasarımı olmamalı: Kapak tasarımınız, belli ölçüde içeriğe dair fikir vermelidir. İçerikle alakasız bir kapak, okurunuzu doğrudan, ilk bakışta hayal kırıklığına uğratacaktır.

Kitabın konusuna uygun bir tema seçilmeli: Kapak tasarımında aşk, bilim kurgu, korku gibi temalar da içerik gibi dikkate alınmalıdır. Korku kitapları için güncel trendler takip edilmeli, piyasada bu alanda çıkan kitapların kapak tasarımlarının ne şekilde ele alındığı araştırılmalı ve kapak tasarımı buna göre yapılmalıdır.

Özgün tasarımdan taviz verilmemeli: Kitabınız için çok güzel, kitabınızın içeriğini anlatan bir kapak fikri buldunuz ancak bu çok klişe bir fikirse, kitabınız o alandaki yüzlerce eser arasında fark edilmeden depolara geri gönderilecektir. Ancak özgün bir kapak tasarımı ile dikkat çekebilir, diğer kitaplardan ayrışabilir, kitabınızın başarısını artırabilirsiniz.

Merak uyandırıcı unsurlar olmalı: Kitabınızın kapağında bazı ögeler bulundurmalı ve okurda merak uyandırıcı bir etki yaratmalısınız. Okurlar, kitabınızın kapağını incelediğinde merak duygusunun tetiklemesiyle kitabınızın sayfalarını araştırmaya başlar veya arka kapak yazısını okursa, şayet kitap almaya niyeti de varsa ikna olacaktır.

Ön kapak, sırt ve arka kapak bir bütün olmalı: Kitap kapağı bir bütündür. Kitap kapağının üç unsuru vardır: ön kapak, arka kapak ve sırt. Ön kapaktaki tasarım, sırt ile birleşerek arka kapağı da alarak bir bütün oluşturur. Bu üç tasarımın birbirinden ayrı olmaması, birlikte bakıldığında ahenkli bir görüntü vermesi gerekir.

Dikkat çekici bir arka kapak yazısı: Kitabınızın ön kapağı şık, başlığı dikkat çekici, fontları güzel, puntosu göz yormuyor… Peki, bununla bitiyor mu iş? Hayır. Kitabınıza şık, sade ve öz bir arka kapak yazısı yazmalısınız. Arka kapak yazısını başarılı bir şekilde ele aldığınızda, okurun ikna olması kolaylaşacaktır.

Kitabımı kendim tasarlayabilir miyim?: Yüzlerce kitap tasarımı yaptıysanız, evet. Ancak daha önce kitap kapağı tasarımı yapmadıysanız, hayır. Kapak tasarımı, profesyonelce ele alınması gereken, çok fazla teknik detayı olan, basit gibi görünen ancak karmaşık bir iştir. Bu nedenle profesyonellerden yardım almanız elzemdir.

---

Detaylı bilgi almak için info@tilkikitap.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgiye +90 549 654 72 54 ve +90 544 687 66 90 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Kitap baskı fiyatı hesaplamak için linke tıklayınız

Sözleşme örneğimizi görmek için linke tıklayınız

Dosyanızı göndererek değerlendirme almak için linke tıklayınız

Yayınevimize dair tüm sorularınız için linki tıklayınız

Kitap Baskı Yazıları

©2008 - 2023, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 05496547254
Fax : 05446876690
Telefon : 05446876690
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%