Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 552 469 52 50ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
AnasayfaYayınlanan KitaplarAnıHatırladıklarım ve Hatırlamadıklarım

Hatırladıklarım ve Hatırlamadıklarım

50%
İndirimli
32.50 TL
Yazar Olcay Akkent
Piyasa Fiyatı 65.00 TL
Satış Fiyatı 32.50 TL
ISBN / Yayınevi 9786057946171
Kitap Türü Anı
Kitap Bilgisi Dili Türkçe, 546 Sayfa, Genel Seri 405, 160 X 240 mm, Basım Yılı 2018
İç Sayfa Kağıt Türü Enso, Siyah Beyaz, 60, Font Minion Pro 11 Punto
Kapak Cilt Renkli, Amerikan Bristol, 240, Amerikan Cilt,
Editör Sinem Kaya
Son Okuma Alev Sevgi
Mizanpaj Büşra Dündar
Kapak Tasarım Kamer Su
Bu kitapı kredi kartı veya EFT/havale yöntemiyle 32.50 TL'ye satın alarak, kendiniz veya başkası adına sipariş verebilirsiniz. Mesai günleri içerisinde saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.Babam;

Babam İsmail Hakkı, Akşehir eşrafından Subaşı Hacı Mehmet Arif Efendi ile Hatice Hanım`ın oğlu.

Asker ocağında yetişmiş olan babam, 29 Haziran 1916`da yüzbaşı olmuş. Aralık ayında, hayvan yazmak için Tokat`tan Erbaa`ya Amasya üzerinden yayan gitmiş. 25 Ekim 1921`de Kurtuluş Savaşına katılmak üzere İtalyan Remo Şilebi ile İstanbul`dan ayrılmış. Ertesi sabah İnebolu`ya varmış. Kastamonu ve Ilgaz dağlarını öküz arabalarıyla aşarak Çankırı üzerinden 3 Kasım akşamı Ankara`ya varmış. Ankara`dan aldığı bir emirle Binbaşı Kazım Sevüktekin komutasındaki 20. Süvari Alayı`na veteriner yüzbaşı olarak tayin olmuş. Batıya hareket etmiş.Manisa`nın Horosköyü`ne kadar muzafferiyetle gelmişler. Tam İzmir`e girecekleri sırada Ankara`dan gelen bir emirle İstanbul`a dönmüşler.

01 Haziran 1925`te binbaşı olmuş. 3174 numaralı İstiklâl madalyasına sahip olan babam 3 Ocak 1977`de vefat etti. Topkapı Çamlık Mezarlığı`na askeri törenle gömüldü.

 

Annem;

Annem Halime Muhterem, Muzıka-i Humayun Kumandanı Mirliva Enderunlu Osman Paşa`nın torunu. Sadaret Evrak Mümeyizi Hüseyin Mazhar Bey ile Ayşe Sıdıka Hanım`ın da kızı.1898 yılında Nişantaşı`nda dünyaya gelmiş.

Anneannemler, Şakayık Sokak ile Teşvikiye Ihlamur Yolu`nun kesiştiği köşedeki konakta oturuyorlarmış. 1900 yılında konak Ali İhsan (Sabis) Paşa`ya satılmış. Anneannem dedeme, “Camii bol biz Üsküdar`a gidelim” demiş. Dedem de “Peki” demiş. Anneannem arsayı almış. Dedem evi yapmış.

Annem 1920`lerde veteriner İsmail Hakkı ile evlenmiş. İlk çocukları, Oktay 1925`te Ankara`da öğle vakti Cumhuriyet`in topları atılırken dünyaya gelmiş. Bu nedenle Oktay`a ilaveten bir de Cumhur adını koymuşlar. Kızları ise Üsküdar`da yaptıkları ahşap evde 14 Eylül 1928 Cuma günü dünyaya gelmiş. Oktay`la ahenkli olsun diye Olcay demişler.

 

Ben;

1928 yılında İstanbul, Üsküdar`da doğdum. Osmanlı bir aileden geliyorum. Kurtuluş Savaşı`na katılmış bir anne ile babanın kızıyım. Sosyal Demokratım. Atatürkçüyüm. Cumhuriyetçiyim. Ortaokul mezunuyum.

Elli yıllık çalışma hayatımda, hep “evrak”la ilgili işlerde çalıştım. Ve bunu meslek edindim. Kuruluşlara arşiv çalışmaları yaptım, haberleşme bölümleri kurdum, eğitim programları düzenledim, ulusal ve uluslararası toplantılarda dokümantasyon koordinatörlüğü yaptım. Bir memur olarak formasyonum ve bir birey olarak siyasi konulardaki görüşüm ve de sanat anlayışım kırk yıl yaşadığım Ankara`da oluştu.

Klasik Batı Müziği sevdalısıyım. Sanatın her dalına ilgi duyarım. İyi bir resim koleksiyonum var. Anılarımı yazma sürecinde çok anı-kitap okudum. Bodrum Yarımada Gazetesi`ne dört yıl süreyle, konuk yazar olarak, doksan yazı yazdım. Üç ödül aldım.

Kendim ile ve dünya ile barışığım. İnsanları severim. Bazılarını daha çok severim. Bilgisayar ve internet kullanıyorum. Facebook`a yazı yazıyorum. Okul yıllarında voleybol, çalışma hayatında tenis oynadım. Fenerbahçeliyim. 3.derece Reiki öğrencisiyim, Üsküdar`da oturuyorum.

.
Tilki Kitap web sitesi interaktif olarak yazalarımızın kitap ve hizmetleri hakkında tüm işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetmesini sağlar. Tilki Kitap Yayınevi sayesinde kitaplarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
©2008 - 2020, Tilki Kitap Yayınevi
Ticaret Sicil No: 666496
Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.

İletişim Bilgileri

Tilki Kitap
Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Şerifali/Ümraniye/İstanbul

M. Hizmetleri : 0 552 469 52 50
Fax               : 0 850 304 22 03
Telefon         : 0 850 304 22 03
E-Posta        : info@tilkikitap.com
Web             : www.tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%