+90 549 654 72 54 +90 549 654 72 54 kitap@matbumedya.com
Kitap Çıkarmak-Kitap Bastırmak-Kitap Yayımlamak
ARA
SEPETİM
KİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPFİYAT HESAPLAYARDIM KONULARIİLETİŞİM
Yayınlanan KitaplarAraştırmaElden Teşhis
KİTAP DETAYLARI
37%
İndirimli
239.40 TL
Yazar Neslihan Ulusan
Piyasa Fiyatı 380.00 TL
Satış Fiyatı 239.40 TL
ISBN / Yayınevi 978-625-8039-07-8 Tilki Kitap
Kitap Türü Araştırma
Kitap Bilgisi Dili Türkçe, 149 Sayfa, Genel Seri 3712, 160 X 240 mm, Basım Yılı 2024
İç Sayfa Kağıt Türü 1. HAMUR, CMYK, 70, Font Minion Pro 10-12 Punto
Kapak Cilt CMYK, KUŞE, 300, AMERİKAN, MAT SELEFON
Editör Kevser Karakaş
Son Okuma Tuğba Ünlüer
Mizanpaj Aslı Kurt Kayalarlıoğullar
Kapak Tasarım Enes Berkay Bayram
Bu ürünü kredi kartı veya EFT/havale yöntemiyle 239.40 TL'ye satın alarak, kendiniz veya başkası adına sipariş verebilirsiniz. Mesai günleri içerisinde saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.
Vücudumuzdaki organları kontrol eden periferik sinirlerin ellerde, ayaklarda, kulaklarda ve gözlerde sonlanan noktaları, yani iz düşümleri vardır.
Avuç içinde çok fazla refleks noktası vardır ve bu refleks noktaları bunlara karşılık gelen organlarda olabilecek aksaklıkları listeler.
Ellerin şekli, büyüklüğü, küçüklüğü, rengi, parlaklığı, dokusu ve çizgileri hep birer işarettir ve bireyin temel sağlığını, potansiyel hastalıklarını yansıtır.
Elden teşhis ilminde, gözlenen yaklaşık 18 el çizgisi vardır. Bu 18 çizgi, vücudun farklı sistemlerinin sağlığını yansıtır. Bu el çizgilerindeki anormal değişikliklere göre farklı sistemlerin sağlık sorunları hakkında bilgi almak (teşhis) mümkündür.
Bizler, avuçlarımızın içinde haritaya benzeyen çizgilerle doğarız. Ana hatları hemen hemen herkeste aynı olan bu çizgiler, kişiden kişiye farklılıklar gösterir ve gen haritamızı belirler.
Doğumdan ölüme kadar yaşadığımız travmalar, hastalıklar, organlardaki aksaklıklar ve işlev bozuklukları ilgili duyu organlarımız sürekli beyinle irtibat hâlindedir. Beynimizde duyu organlarından gelen uyarılar değerlendirilir, problem ve olaylar düşünülür ve çözülür. Öğrenme faaliyeti ve hafıza olgusu sağlanır; acıkma, susama, uyku, uyanıklık faaliyetleri ile kan basıncı ve vücut sıcaklığı düzenlenir. Ayrıca hormonların salgılanma zamanı belirlenir. İşte tüm bu işlevlerde bozukluk olduğu zaman beyinle irtibat daha sık olur ve oradaki otoyol aşınır. Otoyolun aşınması da hangi organda problem varsa o organın eldeki iz düşümünde çizgiler oluşturur. Ellerimizde artı, çarpı, yıldız, kare vb. şekiller görülebilir.
Elden hastalık teşhisini teşhis olarak değerlendirirken kişide hangi organın iz düşümünde belirgin çizgiler varsa o organda bir sorun olduğunu söyleyebilir, tahlil ve tetkik için kişiyi hekime yönlendiririz.
En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%