+90 549 654 72 54 +90 549 654 72 54 kitap@matbumedya.com
Kitap Çıkarmak-Kitap Bastırmak-Kitap Yayımlamak
ARA
SEPETİM
KİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPYARDIM KONULARIÜYE GİRİŞİİLETİŞİM
Yayınlanan KitaplarAraştırmaSağlıklı Böbrekler İçin Beslenme ve YaşamTarzı Önerileri 1. Cilt; Toprak Böbrek Bakımı (Toprak`s Kidney Care)
KİTAP DETAYLARI
37%
İndirimli
350.91 TL
Yazar Ömer Toprak
Piyasa Fiyatı 557.00 TL
Satış Fiyatı 350.91 TL
ISBN / Yayınevi 978-625-6433-25-0 Tilki Kitap
Kitap Türü Araştırma
Kitap Bilgisi Dili Türkçe, 446 Sayfa, Genel Seri 3300, 160 X 240 mm, Basım Yılı 2024
İç Sayfa Kağıt Türü 1. Hamur, Renkli, 70 gram, Font Minion Pro 10-12 Punto
Kapak Cilt Renkli, Kuşe/Amerikan Bristrol, 300-400 gr, Amerikan Cilt, Mat Selefon
Editör Ahmet Güler
Son Okuma Dr. Hakan Özkütükçü
Mizanpaj Yasemin Er
Kapak Tasarım Yasemin Er
Bu ürünü kredi kartı veya EFT/havale yöntemiyle 350.91 TL'ye satın alarak, kendiniz veya başkası adına sipariş verebilirsiniz. Mesai günleri içerisinde saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.
"SEVGİ, SABIR, EMEK, KARARLILIK VE İNANCIN ZAFERİ"

Hayattaki en zor şeylerden biri, insanların yaşantısını olumlu yönde değiştirebilmektir. Ben de bu zoru bu kitapla başarmayı hedefledim. Bir hastanın bile yaşantısını olumlu yönde değiştirebilir ve iyileşmesine sebep olabilirsem, dünyadaki 8 milyar insanın hayatını kurtarmış gibi olacağıma inanıyorum. Kronik böbrek hastalığı olanlar için sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı konularında pratik öneriler sunan ve hastaların anlayabileceği bir dil kullanan eser sayısı oldukça azdır. Böbrek hastalarının çoğu ne yiyip, ne içeceğini ve nasıl bir yaşam tarzı değişikliği uygulayacağını tam olarak bilmemekte veya yanlış bilmektedir.

Hiçbir besin veya ürün kronik böbrek hastalarında böbrek kürü değildir. Böbreklerin kürü ancak böbrek naklidir. Fakat uygun beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile hastaların diyalize başlaması veya böbrek nakli ihtiyacı ötelenebilmektedir. Kitaptaki önerilerimiz, böbreklere binen yükü en aza indirmeye yardımcı beslenme ve yaşam tarzı önerileridir. Böbreklerin düzelme imkanı varsa, önerilerimiz bu düzelmeye yardımcı olabilecektir. Dünyadaki tüm beslenme ve yaşam tarzı önerilerinin üzerine kendi tecrübelerimizi ekleyerek böbrek hastalarında daha uygulanabilir ve daha başarılı sonuçları olan bir beslenme ve yaşam tarzı modeli olan "Toprak Böbrek Bakımı" ortaya çıktı. Toprak Böbrek Bakımı, yabancı kılavuzların Türkçeye çevirisi değil, uluslararası tıp literatürüne girmiş bulunan yerli ve milli bir böbrek bakım modelidir.

Böbrek hastalığı sonucunda uygulanmakta olan diyaliz, çok pahalı bir işlemdir. Dünyada yüz binlerce böbrek hastası imkansızlıklar nedeniyle böbrek nakli olamadan veya diyalize giremeden ölmektedir. Diyaliz hastalarının 5 yıllık yaşam beklentisi birçok kanserden daha kötüdür. Hemodiyalize giren her 100 hastadan 15`i bir yılın sonunda vefat etmektedir.

Normal şartlarda diyalize girmesi gerekirken, Toprak Böbrek Bakımı ile diyalizsiz takip ettiğimiz hastalardaki yıllık ölüm oranı ise diyalizdeki ölüm oranlarından 9 kat daha düşüktür. Eğer bu kitapta ve bundan sonraki ciltlerde anlatacağımız öneriler uygulanabilirse, binlerce böbrek hastası diyalize daha geç girecek, daha geç böbrek nakli olacak, yaşam kaliteleri bozulmadan daha uzun yaşayabilecek ve en önemlisi de binlerce hasta ölmeyecektir. Ayrıca diyalizden çıkabilme kriterlerine uyan hastalar diyalizden çıkabilecek ve devletimizin kasasından milyarlarca lira harcanmamış olacaktır.

Bu nedenle, ek bir bütçe gerektirmeyen koruyucu hekimlik esasına dayalı Toprak Böbrek Bakımına sadece Türkiye`nin değil, tüm dünyanın ihtiyacı vardır. Kitabın, kronik böbrek hastalığı yaşayan ve henüz diyalize girmeyen veya henüz böbrek nakli yapılmamış olan hastalar başta olmak üzere tüm erişkin böbrek hastalarında sağlıklı yaşam ve beslenme konularında faydalı bir eser olacağına inanıyorum. Böbrek nakli olmuş, diyalize giren, protein kaçağı, böbrek taşı, gut hastalığı, hemodiyalizden çıkma ihtimali veya diyaliz seans sayısının azaltılma ihtimali olan hastalar için de kitapta faydalı bilgiler bulunmaktadır. Kitaptaki genel uygulamaları sağlıklı böbreklere sahip olmak isteyen tüm erişkin insanlar uygulayabilir.
En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%