+90 549 654 72 54 +90 549 654 72 54 kitap@matbumedya.com
Kitap Çıkarmak-Kitap Bastırmak-Kitap Yayımlamak
ARA
SEPETİM
KİTAPLARIMIZYAZARLARIMIZBAŞVURU YAPFİYAT HESAPLAYARDIM KONULARIİLETİŞİM
Yayınlanan KitaplarAnıKanada`nın Yolları Taştan I
KİTAP DETAYLARI
37%
İndirimli
129.15 TL
Yazar Yalçın Diker
Piyasa Fiyatı 205.00 TL
Satış Fiyatı 129.15 TL
ISBN / Yayınevi 9786257654746 Tilki Kitap
Kitap Türü Anı
Kitap Bilgisi Dili Türkçe, 302 Sayfa, Genel Seri 2566, 135 X 195 mm
İç Sayfa Kağıt Türü 2. Hamur Enso/Holmen, Siyah Beyaz, 60 gram, Font Minion Pro 10-12 Punto
Kapak Cilt Renkli, Kuşe/Amerikan Bristrol, 200-300 gr, Amerikan Cilt, Mat Selefon
Editör Tuğba Ünlüer
Son Okuma Hakan Özkütükçü
Mizanpaj Yeşim Ercan Aydın
Kapak Tasarım Aslıhan Ekşioğlu
Bu ürünü kredi kartı veya EFT/havale yöntemiyle 129.15 TL'ye satın alarak, kendiniz veya başkası adına sipariş verebilirsiniz. Mesai günleri içerisinde saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.
`Hadi biraz serüven yaşayalım` dedik, çıktık Kanadalara geldik.

İnsan haklarına saygılı, tam demokratik, çağdaş ve zengin bir ülkenin hakkını arayabilen eşit bir vatandaşı olarak yaşamanın keyfini çıkarmaya başladık. Seçilmişi, atanmışı, vatandaşı hiç kimse bize yukarılardan bakmadı, ayar vermedi, racon kesmedi. Hizmet etti ya da öyle gözüktü.

Sokakta karşıdan gelen yabancı gülümseyerek iyi günler diledi. Üzerinize yürüyen, süren, sağda solda gözünüzün içine dik dik bakanlar, sıranızı kapmaya çalışanlar yoktu. İstediğimiz gibi giyinip, istediğimiz gibi yaşamanın ne güzel olduğunu gördük. İnsanların birbirlerine yol vermelerine, sizin için kapıyı tutmalarına alıştık. Teşekkür etmeyi unutmaktan korktuk ama devletten korkmadık.

Dünyada sevilen saygın bir ülkenin vatandaşı olarak kafamızın estiği yerlere vizesiz seyahat edebilmenin keyfini çıkardık.

Gürültü, görüntü, çevre ve ahlâk kirliliğinin olmadığı bir dünyanın yaratılabileceğini tanık olduk; gece yarılarında yangından mal kaçırırcasına torba yasaların geçirildiğine bir kez bile tanık olmadık.

Güvenli, mutlu ve huzurlu yaşamaya başladık...

...

Ama şöyle de denilebilir:

`Şeytan dürttü, kalktık Kanadalara göçtük. Oysa Türkiye`de hayat, dostlar, yaşam gırla gidiyordu. Herkesi, her şeyi geride bırakarak hayatı sıfırladık, kalktık ellerin diyarında yaşamaya başladık. Bırakın deniz kokusunu, vapurda martılara simit atmayı, uğruna ölünesi dostlarımıza ve ana babamıza bile hasret kaldık. Cenazelerine yetişemedik.

Hangi pasaport ile yerine koyacağız şimdi bunları?

Bu kitap, yazarın kendi göçmenlik serüveni üzerinden Kanada`ya göç etmeyi aklından geçirenlere ve Kanada`daki yaşamı merak edenlere ışık tutuyor, fikir veriyor.
En Çok Tercih Edilen YayıneviEn Çok Dosya Gönderilen Yayınevi
0%